Корисна інформація

Неінвазивнийперенатальнийтест (НІПТ)

Готуючись до найважливішої події в своєму житті кожна жінка стає чуттєвою та вразливою до хвилювань. Адже окрім особистого здоров’я тепер найважливішим є здоров’я майбутнього малюка. Сьогодні існує безліч методів дослідження на різних термінах вагітності, але всі вони відрізняються своєю ефективністю, безпечністю та інформативністю. 

Незважаючи на вік матері, існує загроза мікроделеції у плода – синдром при якому хромосоми втрачають свої частини. Також можливе відхилення не тільки в якісному складі хромосом, а й в кількісному. Серед захворювань, які можливо діагностувати за допомогою НІПТ такі, як синдром Дауна, міодисторфіяДюшена, трисомія по Х-хромосомі, синдром Шерешевського-Тернера, синдром Клайнфельтера, Синдром Едвардса і синдром Патаута інші. Існують як інвазивні, так і не інвазивні методи дослідження. Стосовно інвазивних існує певний ризик, як для породіллі так і для дитина.

Розглянемо інноваційний пренатальний скринінг-тест, який дозволяє визначити окрім статі плода хромосомні патології. На відміну від УЗД та біохімічних аналізів НІПТ дозволяє встановити точний діагноз та виявити хромосомну хворобу за ії наявності. Проведення тесту можливе вже з 10 тижня вагітності. Оскільки саме на цьому терміні в плазмі крові матері з’являєтся вільна фетальна ДНК плоду.

Методика досліду має 100% безпечність як для матері, так і для дитини, при ефективності – 99%. Дослідницький матеріал –це венозна кров матері, забір якої проводиться в медичному закладі. Отже, проходячи діагностику ви не ризикуєте ані своїм здоров’ям, ані малюка. Проходження тесту можливе як при природному зачатті, так і при ЕКЗ. НІПТ може проводитися при одноплідній та двуплідній вагітності, проте при двуплідній визначення статі не є можливе.

Особливу увагу на тест слід звернути жінкам, у яких:
-вік від 35 років;
- наявні хромосомні патології у сімейному анамнезі;
- виявлено відхилення під час УЗД;
- аномальні результати біохімічного аналізу крові.
Дбаючи про здоров’я свого майбутнього малюка, кожна мама дарує собі спокій та впевненість, які такі важливі для кожної жінки під час вагітності.